Přeskočit navigaci.
Domů

O plemeni

  • user warning: Got error 28 from storage engine query: SELECT t.tid, t.* FROM term_data t INNER JOIN term_hierarchy h ON h.parent = t.tid WHERE h.tid = 16 ORDER BY weight, name in /srv/odhradeckych/htdocs/includes/database.mysql.inc on line 172.
  • user warning: Got error 28 from storage engine query: SELECT t.* FROM term_node r INNER JOIN term_data t ON r.tid = t.tid INNER JOIN vocabulary v ON t.vid = v.vid WHERE r.nid = 42 ORDER BY v.weight, t.weight, t.name in /srv/odhradeckych/htdocs/includes/database.mysql.inc on line 172.

Co všechno chcete vědět o plemeni

ČIVAVA (CHIHUAHUA)

Klasifikace FCI: společenské plemeno, skupina 9

Historie: Čivava patří mezi nejmenší psí plemeno na světě. Jeho název je odvozen nejspíš od největší provincie republiky MEXIKO (CHIHUAHUA). Daní psi žili v MEXIKU volně a časem
byli odchytávány indiány a domorodci, kteří je nazývali TEČIČI. Dané psíky indiáni chovali jako zdroj potravy a byli jezeni při slavnostních obřadech typu svatba, pohřeb či podobných.
První oficiálně zaregistrovaná čivava byl pes jménem MIDGET, který se dostal do plemenné knihy AMERICAN KENNEL CLUB STUD BOOK v roce 1904 spolu s dalšími třemi. Plemeno
se stávalo oblíbenější převážně v USA a Evropě než v MEXIKU.

Celkový vzhled: Kompaktní stavba těla, droboučký vzhled a elegantní chůze. Důležitým znakem je lebka ve tvaru jablka a jeho poněkud delší ocas, nesený velice vysoko, buď zakřivený nebo zformovaný do půlkruhu, s konečkem směřujícím k bedrům. Délka těla mírně převyšuje jeho výšku v kohoutku. Nicméně je, obzvláště u psů, požadovaný tvar těla do čtverce. U fen je však z důvodu funkce reprodukce mírně delší tvar těla povolen.


Syndikovat obsah